ישנו מנהג יהודי אשר מדבר על ניחום אבלים והגעה אל בית הנפטר בשבוע שלאחר מועד ההלוויה. מדובר על מנהג אשר בא להקל על המשפחה האבלה ולתמוך בה ברגעים הכי קשים שלה. לא תמיד ישנה משפחה גדולה ולעיתים מדובר על בן זוג שהלך לעולמו והשאיר מאחוריו אישה האלמנה, ועל כן מדובר על מנהג כה חשוב במסורת היהודית.

השכרת סוכות אבלים – השכרה עם מטרה

השכרת סוכות אבלים היא פרט טכני חשוב שכל תפקידו הוא לספק מקום נוח למנחמים הרבים שיגיעו לבית המשפחה. אוהל אבלים שיוקם בסמוך לבית ימלא את התפקיד ויאפשר לכל מי שמעונין בכך להגיע, להתפלל ולדבר עם האנשים. על מנת לקיים את המצווה בצורה הכי מתאימה יש לדאוג להקמתו של אוהל אבלים שיתאים למספר המבקרים שיגיעו. היות ולא תמיד ניתן לצפות את כמות המבקרים, מומלצת השכרת סוכות אבלים מחברה בעלת ניסיון רב בנושא.

השכרת סוכות אבלים

 השכרת אוהלים לאירועים

מה קורה במהלך השבעה

מועד ההלוויה הוא גם תחילתו של תהליך הפרידה מאדם יקר ואהוב, לאחר מכן יוקם בסמוך לבית אוהל אבלים גדול שירכז את כל המכרים, החברים, העמיתים לעבודה ובני המשפחה. כל מבקר שיגיע יוכל לשבת ולשוחח עם המשפחה, להעלות זיכרונות ולהשתתף בצער:

חברים יגיעו בדרך כלל בקבוצה אחת באופן מרוכז וכדאי להתכונן מראש ולהכין להם מקום שבו הם יוכלו לשבת ולדבר.

מומלץ לשכור גם מתקן למים חמים, כמה מייחמים כך שמי שירצה יוכל להכין לעצמו שתיה החמה.

השכרת סוכות אבלים תכיל במקרים רבים גם שולחנות שעליהם ניתן יהיה להניח כיבוד קל ובקבוקי שתיה לטובת המבקרים.

כדאי לשמור  על הניקיון של המקום ולהתחשב בשכנים ובהולכי הרגל שיעברו במקום, מומלץ להקים אוהל אבלים מבלי שהוא יהווה מכשול או יפריע.

השכרת סוכות אבלים מתבצעת במקרים רבים בחופזה, מוטב לבקש מחברים שיסייעו לכם בתהליך ולא לפנות בעצמכם לחברת ההשכרה.

מי מקים את האוהל

כל חברת השכרת סוכות אבלים מחזירה צוות הקמה שיגיע למקום וידאג להקמה בטוחה וזריזה של אוהל אבלים. מומלץ לברר מי מגיע ומתי כך שלא תתרחשנה תקלות ועיכובים שיגרמו לעוגמת נפש רבה למשפחה ולמבקרים.

השכרת אוהלים לאירועים

אוהל אבלים הוא בסופו של דבר מתקן שנועד לנוחיות של המבקרים ולכן חשוב לבחור בבעל מקצוע מנוסה שיקים אותו בדיוק בזמן המתאים. בתום השבעה חברת ההשכרה תשלח למקום צוות פירוק שידאג לפירוק האוהל בצורה בטוחה כך שהמקום יישאר נקי ומסודר לרווחת השכנים ומשתמשי הדרך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *